| POKOJE | CENÍK | REZERVACE | KONTAKT | DOPORUČUJEME | OKOLÍ PENZIONU

 

V okolí našeho penzionu najdete:

 

Kaple sv. Václava - postavena roku 1906, vedle ní se nachází malý parčík s pomníkem padlých.

 

Kostel Panny Marie Pomocnie Křesťanů - na místě původní oratoře řádu salesiánů, která v roce 1965 vyhořela, je nyní postaven moderní kostel, klubovna a hřiště pro mládež.

 

Kostel sv. Jakuba - postaven zřejmě mezi lety 1201 a 1220, v roce 1515 původní kostel vyhořel, opraven a dostavěn na přelomu 16. a 17. století, kostelní věž měří 92 metrů.

 

Augustinský klášter a Bazilika Nanebevzetí Panny Marie - klenot gotické architektury na Moravě, roku 1323 jej založila Eliška Rejčka, v roce 1868 byl augustinským opatem zvolen Jan Gregor Mendel. Právě v tomto klášteře objevil formuloval svoji teorii o dědičnosti. V roce 1987 papež Jan Pavel II. chrám povýšil na Basilika minor.

 

Hrobka Ludvíka Reduita de Souches - generál a polní maršálcísařského vojska, který v roce 1645 ubránil město před útoky švédského vojska.

 

Kapucínská krypta - nachází se v raně barokním klášteře kapucínů. V 17. století nebyli mniši ukládání do země, ale jejich těla byla uložena do klášterních katakomb, kde díky důmyslným průduchům byly těla vysušeny a mumifikovány.

 

Brněnské podzemí - nejhlouběji položené místo leží 13 m pod povrchem. Jsou zde sklepy z dob gotiky, baroka i klacisismu.

 

Kounicovy koleje - 17.11.1939 odtud bylo odvlečeno 200 studentů do koncentračního tábora Sachsehausen. V roce 1940 koleje převzalo gestapo a provádělo zde kruté výslechy. Od roku 1941 zde probíhaly i popravy. Bylo zde vězněno několik desítek tisíc vězňů a zemřelo zde 800 lidí. V součastnosti je zde pietní místo.

 

Biskupský dvůr - založen v roce 1352. Je součástí Moravského zemského muzea. Stálé expozice: Dějiny peněz a Moravské medailérství, Fauna Moravy, Akvárium sladkovodních ryb, Modely hub J. Rulíška s houbařskou poradnou.

 

Hrad Špilberk - středověká pevnost a dominanta Brna, nachází se zde Muzeum města Brna se stálými expozicemi: Špilberské kazematy a Špilberk - žalář národů, Brno na Špilberku, Od renesance až po modernu, Barokní lékárna, Kaple nejsvětější trojice, Vulcanalia (ohňostrojové umění).

 

Památník Leoše Janáčka - expozice se nachází v domku, kde mistr v letech 1910 - 1928 žil.

 

Jurkovičova vila - z roku 1906, včetně ateliéru architekta D.S.Jurkoviče, od roku 1965 zapsaná v Ústředním seznamu nemovitých kulturních památek.

 

Kolonie Nový dům - funkcionalistický obytný komplex.

 

Slepecké muzeum - založeno v roce 1992, předměty denní potřeby z dnešní i dřívější doby, společenské hry.

 

Moravská galerie - založena 1873, jako jediné muzeum v České republice se zabývá výtvarnou kulturou zcela komplexní. Druhé největší muzeum v ČR.

 

Technické muzeum v Brně - expozice letectví, nožírství, dopravy, mechanické hudby, kultury,...

 

Anthropos - v brněnském pisáreckém parku se nachází muzeum s 78-letou tradicí. Výstava z období starší doby kamenné, včetně exponátu mamuta v životní velikosti.

 

Cyklostezka Brno - Blansko - Jedovnice - vzdušnou čarou 48,79 km, cesta překrásnou přírodou.

 

Turistická stezka Okolo brněnské přehrady - vzdušnou čarou 12,58 km, možnost projížďky na parníku nebo návštěvy ZOO a hradu Veveří.

 

Golf Klub Brno Žabovřesky - založen v roce 2002, v roce 2004 byl přijat do golfových klubů ČGF.

 

Koupaliště Dobrovského - několik bazénů a restaurací.

 

Park Lužánky - rozloha 20 ha, založen v roce 1786.

 

Zoo Brno - tozloha přez 65 ha, 210 druhů zvířat.

 

BVV - brněnské veletrhy, plocha 650.000 m2, přibližně 40 výstav ročně.

Stáj Karolína - pro milovníky koní a krásné přírody, nedaleko od Brna s možností vyjížďky na koni.

Ubytování Jižní Morava - Nachází se v klidném prostředí blízkých Pálavských vrchů. Velkou předností tohoto ubytování je blízkost pěkného jezera.

© 2010 A8, s.r.o. | Rezervace: +420 602 939 423 | e-mail: info@apenzion.cz | WebDesign and Photo © 2010 Dinodesign | CZ / EN